Kiralama Koşulları

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

En az 1 (bir) yıl geçerli sürücü belgesine sahip 21 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler B, C, E ve F grubu araçları kiralayabilirler. G, O ve M grupları için 2 yıllık sürücü belgesine sahip ve 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler; I, J, K ve P grubu araçlar için 3 yıllık sürücü belgesine sahip ve 27 yaşını doldurmuş ve üzerinde olma koşulları aranır.

ARAÇ KİRALAMA SÜRESİ

En az kiralama süresi 3 gündür.

TEK YÖNLÜ ARAÇ KİRALAMA

Aracın başka bir şehirde iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

EK SÜRÜCÜLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

ARAÇ TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

Rent A Car Antalya araç kiralama ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 26 Km Kadar ) ücretsizdir. Ancak Rent A Car Antalya ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için Rezervasyon Merkezimizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.

ARAÇ TESLİM GECİKMELERİ

Kiralanan araçların iadesinde 3 saate kadar olan gecikmeler de, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3'ü, 3 saati aşan geçikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

ÖDEME

Kiralamanın toplam tutarı sözleşmenin başlangıcında nakit, banka havalesi, American Express ,Visa, Master Card (veya bilinen diğer kredi kartlarından biri) ile tahsil edilir. İbraz edilen kartın hamilinin kiralama başlangıcında ofiste olması ve kira anlaşmasını imzalaması zorunludur. Kart sahibi olmadan kartla ilgili herhangi bir işlem yapılmaz. Nakit ödeme uygulaması bulunmaktadır ve nakit ödeme yapmak isteyen müşterilerimizden de kredi kartı bilgisi alınmaktadır. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartı bilgisi ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedellerin tahsilatı için alınmaktadır. Rent A Car Antalya ve kiracı arasında anlaşmaya varılmadan kredi kartından herhangi bir ücret alınamaz. Rent A Car Antalya, yapılan sözleşme gereği yalnız şu durumlarda; müşterilerin sebep olduğu ve ödemeyi kabul etmediği alkollü kazalar, hertürlü yasal cezaların tahsilatı için kredi kartı sahibinden izin alınmaksızın tahsilat yapma hakkına sahiptir.

TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.